Rekonstrukce 66. ročníku závodu 24h Le Mans v podání šampionátu Iconic&Famous přinesla opět zajímavé příběhy a napínavou podívanou. Vozy z roku 1998 se ve středu 30.10. proháněly na virtuálním okruhu de la Sarthe pod kontrolou, vám již dobře známých, jezdců. Ve startovním poli měly jednoznačnou převahu vozy Toyota TS020 GT-One, kterým se v tomto virtuálním podání největšího závodu světa dařilo výrazně lepe než v realitě roku 1998.

I přes značnou početní převahu speciálů Toyota, se na pole position hodinového závodu dostal vůz Ferrari F50 GT. Za volantem žlutého Ferrari, které stálo na první pozici na startu, seděl Jaroslav Dušek a.k.a. Jarda_CZE a dokázal zajet čas s hodnotou 3:39.689. Překvapivě se vozy Toyota vůbec nedostaly vůbec do první řady nedostaly, protože druhé místo si zajistil Jan Rimanovský, s nickem schumirima. První Toyotou na startu závodu byl vůz vedený Janem Peroutkou, aneb GT-Racing-cz_007, za kterým již stálo dalších 8 vozů GT-One. Plejádu vozů GT1 ještě doplnil vidacz s vozem Mercedes-Benz CLK-LM na 11. místě a tom7473 s Porsche 911 GT1-98 na místě 13.

Po dramatických soubojích i několika kolizích v prvních zatáčkách pod obloukem Dunlop si první pozici udržel Jarda_CZE, ale za ním se ze skrumáže vynořili dva rychlé speciály Toyota GT-Racinga a ToyRippera. Schumirima s rudým Ferrari, startující z první řady se následkem kolize propadl a chvost startovního pole a musel se pracně propracovávat na vyšší příčky. Problémy na startu zaznamenal také tom7473 se svým Porsche, když se propadl na úplně poslední pozici. Start se povedl vidovi s Mercedesem, který se dostal na 6. příčku, těsně za fifka.

Jarda_CZE na žlutém Ferrari si začal pomalu budovat náskok před trojčlennou letkou Toyot v sestavě GT-Racing, ToyRipper a Derek. Náskok Jardy se v jednu chvíli dostal až přes 4 vteřiny ale trojice za ním si ho držela na dohled. Mezitím se na 5. až 7. místě utvořila další trojice v pořadí Slidergas28, Futureboy7880 a vidacz. V druhém kole musel do boxů zajet Vivav83CZ se svou poškozenou Toyotou a ztratil tak drahocenný

Během třetího kola se schumirima propracoval již na devátou příčku, když v druhé šikaně na rovince Mulsane předej Radavoana80. Těsně před tím zde udělal chybu ToyRipper a přepustil tak svou 3. pozici Derekovi. V následujícím kole nezvládl své Ferrari F50 Jarda a před zatáčkami Porsche se propadl na 2. místo za GT-Racinga. Do noční fáze závodu tak jezdci vstoupili v pořadí GT-Racing-cz_007, Jarda_CZE a ToyRipper.

V noci si jezdci na 2.-4. měnili pozice a z toho těžil GT-Racing, který si na čele vybudoval náskok téměř 8 sekund. Derek se, jako první z čela závodu, rozhodl zajet do boxů pro čerstvé pneumatiky a na chvíli se propadl až na chvost první desítky. Tato taktika se Derekovi zřejmě velice vyplatila a díky rychlému výjezdovému kolu si vybudoval náskok před Jardou, který stavěl jen o kolo později. V dalším kole chyboval další jezdec z prvního místa, tentokrát GT-Racing, a přišel tak o svůj pracně vybudovaný náskok. První místo sice na chvíli udržel, ale po zastávce v boxech se zařadil až za Dereka, který měl nyní před sebou pouze vidu na Mercedesu, který ale ještě v boxech nebyl.

Za svítání tak první místo okupoval Derek, a nasadil takové tempo, kterému nestačil žádný z jeho soupeřů. GT-Racing se snažil stáhnout ztrátu na prvního Dereka, ale ten udržel chladnou hlavu a pokračoval klidnou ale velmi rychlou jízdou vstříc cíli. V dalším průběhu závodu se situace stabilizovala a šlo jen o to, kdo udělá, či neudělá chybu. Vedoucí dvojice pomalu ujížděla zbytu pole a bronzovou příčku držel bezpečně ToyRipper.

O drama na závodní trati se tak starala zejména dvojice Futureboy7880 a schumirima, který se po nepovedeném startu propracoval na sedmé místo. Několikrát se schumirima se svým Ferrari pokoušel dostat před Futureboyovu Toyotu, ale absolutní rychlost japonských vozů byla v tomto případě zásadní výhodou.

Cílovou páskou tak jako první protnul Derek737_DK, na druhém místě dojel GT-Racing-cz_007, a třetí příčku udržel ToyRipper. Všechna pódiová umístění tak získaly vozy Toyota. Až na čtvrtém místě skončilo první Ferrari s Jardou_CZE za volantem. Derek tak získal své první vítězství v šampionátu a dostal se tak na celkovou první příčku. Pomalu se tak stává favoritem na titul druhé sezóny šampionátu Iconic&Famous.

Výsledky závodu i celkové pořadí naleznete v sekci Výsledky