Mezi partnery šampionátu patří i společnost COFIS CZ, která nás podpořila finančně. Do závodu vyslala i svého zástupce Davida, spolumajitele firmy a velkého fanouška motosportu, kterého jsme vyzpovídali.

 

Davide, přibliž nám, čím se tvoje firma zabývá.

COFIS CZ působí už přes 10 let v IT a ecommerce. Specializujeme se na tvorbu středních a větších e-shopů na klíč na platformě PrestaShop, dále webdesign, online marketing a grafiku. Klientům pomáháme v rozvoji i díky našemu know-how v oblasti datové automatizace, návrhu procesů nebo obchodu.

 

Z jakého projektu, který jste s týmem dosud realizovali máš největší radost? A který vám nejvíc zatopil?

V první řadě musím říct, že mám rád projekty, které mě osobně nebo firmu někam posunují. Je mi vcelku jedno jestli se jedná o e-shop nebo jinou aplikaci šitou na míru klienta.

Jsem rád, že jsem se mohl podílet na projektech pro společnosti jako je třeba Náchodský pivovar Primátor, DB Schenker, autosalon Domanský nebo e-shop s hokejovým vybavením Hejduk Sport.

Největší radost mám z projektů, kdy mi klient sám řekne, jak mu naše řešení pomohlo a spolupráce nekončí spuštěním projektu do produkce.

Naopak nejsložitější je pro mě spolupráce se zákazníky, kteří mají nerealistické představy. Naštěstí se učíme tohle odhalit už na začátku a takové zakázky raději odmítat.

 

Jak jsi se o šampionátu dozvěděl a proč ses rozhodl ho podpořit?

Tak to bylo úplně jednoduché 🙂 S Martinem, který šampionát pořádá, se známe už řadu let a často spolu jezdíme jako diváci na různé světové akce motosportu. Zároveň máme oba blízko k IT a spolupracovali jsme spolu na několika projektech. Takže když za mnou přišel s myšlenkou uspořádání šampionátu, nemusel mě dlouho přemlouvat. Líbil se mi formát, kdy se každý závod jede s jiným autem a lobby jsou rozdělené podle výkonnosti jezdce. A samozřejmě to pro mě byla i záminka konečně si pořídit volant. 🙂

 

David na ikonické trati v LeMans

David na ikonické trati v LeMans

 

Účastnil jsi se i jako jezdec. Byla to tvoje první zkušenost s esportem? A jak se ti dařilo?

Byla to první zkušenost a upřímně, čekal jsem, že budu trochu lepší. 😉 Zkušenosti jsou ohromně znát. Musím přiznat, že jsem měl ze začátku problém udržet auto na trati. Ale rozhodně mě to nezklamalo, naopak! O to víc mě bavilo trénovat, zlepšovat se, hledat limity trati, auta a vlastně i mě samotného. Závody mám rád a tohle je asi jediná možnost, jak je může zažít i normální člověk bez závodního speciálu v garáži. Samozřejmě je kam se v autenticitě prožitku posouvat, třeba k plnohodnotné závodní sedačce k PS4.

 

Jaký máš ty osobně pohled na esport?

Myslím, že je to přirozený vývoj, který bude jen a jen narůstat. Ať už se jedná o motorsport, nebo jiné herní žánry. Už dnes jsou hráči na nejvyšší úrovni vlastně profi sportovci. A jsem moc rád, že lidé jako Martin takové zážitky zorganizují i pro nás amatéry. Díky, bylo mi ctí se zúčastnit! A přeji, aby se podobné akce dařilo pořádat i do budoucna.

 

Více informací o Davidově firmě naleznete na firemním webu www.cofis.cz nebo na facebookovém profilu.